Hakkımızda

Arya Yaşam Kız Öğrenci Yurdu

Sitemize Hoşgeldiniz. Arya Yaşam Kız Öğrenci Yurdu  üniversitemize gelen öğrenci misafirlerimizin temel barınma ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Kurucu Müdürümüz İlknur KONYALI KÖSE milli eğitim bakanlığı bünyesinde  Özel Yurt Yönetimi Sertifikasına Sahip Olup, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümlerinden Mezundur.

Arya Yaşam Kız Öğrenci Yurdu olarak yönetimde profesyonel,öğrenci ilişkilerinde samimi ve duygulara önem verme portföyü ile yola çıkıp 8 yılı başarılı bir şekilde geride bıraktık.Öğrenci yurdumuz Gençlik ve spor bakanlığına bağlı olarak günümüzde de güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.Her biri meslek sahibi olacak geleceğin kadınlarına ışık tutmaktadır.


Konum

Kız Öğrenci yurdumuz konum olarak Sakarya eğitim ve araştırma hastanesi karşısı, market, yeme-içme alanları,eczaneler ve sosyal tesislere yakınlığı ile ihtiyaçlarını karşılama konusunda harika bir konumdadır.Toplu Taşıma araçları yurdumuzun direk önünden geçtiğinden kampüs ve diğer önemli noktalara ulaşım kolay ve konforludur.


Odalarımız

98 kişi kapasiteli işletmemizde, Odalarımız, Suit Oda ve Normal Oda Olarak sınıflandırılmaktadır. Her süit odalarımıza mahsus tuvalet banyo olmakla birlikte, Suit Odalarımızda ekstra olarak, televizyon ve uydu sistemi bulunmaktadır.Normal odalarımız geniş ferah metrekare olarak büyük alana sahip bölümlerden oluşmaktadır.Tüm odalara özel kesintisiz Wi-fi internet,özel Kombi sistemi ile 7/24 sıcak su hizmeti verilmektedir.Yataklarımız baza şeklinde olup her öğrencimize özel çalışma masası, kıyafet dolabı ve komidin bulunmaktadır.


Personellerimiz

Her biri Alanında Uzman Olan Personelimiz, sizlere beklediğiniz hizmeti sunmak için, gayretle çalışıyor. 1 Gündüz Sorumlu Bayan Personelimiz, 1 Gece Görevli Bayan Memurumuz, 2 kat Görevlisi Bayan Personelimiz, 1 bayan Mutfak Personelimiz bulunmaktadır.


Yemekhane

Sabahları büyük yemekhanemizde açık büfe kahvaltımız mevcuttur.

Daireler özel mutfaklı olduğundan akşam yemeklerinde öğrencilerimi özel mutfaklarını kullanmaktadırlar.


Güvenlik

Güvenlik kamera sistemimiz yurdumuzun etrafını 24 saat kayıt altında tutmaktadır.Kartlı giriş sistemi ile giriş yapılmaktadır.


Temizlik Hizmeti

Öğrenci Ortak kullanım alanları 2 günde bir, bina koridorları ve yemekhane temizliği her gün hijyenik koşullara uygun olarak yapılmaktadır. Öğrenci ve çalışanlarımızın sağlık koşullarına son derece önem vermekteyiz. Yurdumuzda ayrıca Covid-19 önlemleri alınmıştır alınmaya devam edilmektedir.


Çamaşırhane

Ortak kullanım alanında çamaşır ve kurutma makineleri mevcuttur. Her öğrenci bu hizmetimizden sınırsız faydalanabilmektedir.